Lidská práva – workshop k 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv

Institut pro studium strategických regionů UK
Datum konání: 4. 12. 2018

Datum: 4.12.2018 (9:30)

Místo konání: Akademické konferenční centrum Filozofického ústavu AV ČR

Následující den 4. prosince v 9:30 proběhne v Akademickém konferenčním centru Filozofického ústavu AV ČR workshop s názvem „Lidská práva – workshop k 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv“. Cílem je připomenout Všeobecnou deklaraci lidských práv v historických souvislostech i v souvislostech dnešního světa, a otevřít tak diskuzi k tématu, které se v poslední době v České republice neprávem dostalo na okraj zájmu. V rámci workshopu promluví přední akademici, mezi nimiž bude například sinoložka a překladatelka z čínštiny Olga Lomová z Ústavu Dálného východu FF UK nebo právník a sociolog Jiří Přibáň z Univerzity v Cardiffu. Jednacím jazykem bude čeština, registrace není nutná.

Organizuje FF UK; a to badatelský projekt KREAS, Centrum pro filozofii, etiku a náboženství, Institut pro studium strategických regionů, Mezinárodní sinologické centrum Chiang Ching-kuovy nadace s podporou Filozofického ústavu AV ČR.